2015-02-02

Pryncypia architektury korporacyjnej podmiotów publicznych - materiał do konsultacji

Zapraszamy do zgłaszania uwag do pryncypiów architektury korporacyjnej podmiotów publicznych i mechanizmów zarządzania pryncypiami.

 

Termin zgłaszania uwag upływa 25 lutego 2015 r.

 

Dokumenty"Definicje pryncypiów architektury korporacyjnej podmiotów publicznych" i "Propozycja mechanizmów zarządzania pryncypiami architektury korporacyjnej podmiotów publicznych" zostały zamieszczone poniżej jako załączniki.

 

Pryncypia architektury korporacyjnej to zbiór podstawowych zasad tworzenia i świadczenia wysokiej jakości elektronicznych usług publicznych.

 

Stosowanie pryncypiów pozwoli na dostarczanie obywatelom wysokiej jakości usług publicznych, to jest usług świadczonych w sposób efektywny, przyjazny dla użytkownika i angażujący go w jak najmniejszym stopniu. Ideałem jest zmniejszenie obowiązkowych kontaktów obywateli z administracją do niezbędnego minimum.

 

Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji (KRMC) w listopadzie 2014 r. przyjął pryncypia architektury korporacyjnej podmiotów publicznych i rekomendował ich stosowanie organom administracji rządowej.

 

Mając na uwadze fakt, iż MAC rozpoczyna proces przeglądu pryncypiów, zapraszamy wszystkich do zgłaszania uwag do przyjętych przez KRMC dokumentów w terminie do dnia 25 lutego 2015 na adresy e-mail: mikolaj.roginski@mac.gov.pl i michal.bukowski@mac.gov.pl.

 

 

Załączniki

  pryncypia_architekt...h_w._0.55.pdf 1,26 MB (pdf) szczegóły pobierz
  zalacznik_nr_1a_-_f...-_poziomo.pdf 344,24 KB (pdf) szczegóły pobierz
  zalacznik_nr_1b_-_f...-_pionowo.pdf 349,49 KB (pdf) szczegóły pobierz
  zalacznik_nr_2_-_ta...oracyjnej.xls 64 KB (xls) szczegóły pobierz
  propozycja_mechaniz...ryncypiow.pdf 91,95 KB (pdf) szczegóły pobierz
  propozycja_mechaniz...yncypiami.pdf 38,9 KB (pdf) szczegóły pobierz
  propozycja_mechaniz...yncypiami.pdf 70,03 KB (pdf) szczegóły pobierz
  propozycja_mechaniz...nym_cyklu.pdf 45,42 KB (pdf) szczegóły pobierz
  propozycja_mechaniz...poracyjne.pdf 237,95 KB (pdf) szczegóły pobierz